Czy technologia Microsoftu Holoteleportacja stanie się przyszłością komunikowanie się?

W 2012 roku Snoop Lion (dawniej znany jako Snoo Dogg) i Dr Dre za pomocą magii hologramów „wskrzesili” Tupaca Shakura, który wystąpił z nimi na scenie w Coachelli. Premier Indii Naredra Modi rozszerzył zasięg swojej kampanii przy pomocy hologramów. Teraz Microsoft używa ulepszonej rzeczywistości przy pomocy urządzenia HoloLens, które ma służyć do komunikacji między ludźmi.

Holoteleortacja, tak Microsoft nazwał swoje nowe urządzenie. Jest jak Skype z elementami ulepszonej rzeczywistości z możliwością interakcji na życzenie.

Zestaw jest nieskomplikowany w użyciu i wymaga kamer 3D ustawionych tak, aby pokrywały różne kąty widzenia samo urządzenie.  Dwoje ludzi może prowadzić wspólną rozmowę warunkiem jest, że robią to jednocześnie. Wrażenie obecności drugiej osoby jest niemal namacalne. Microsoftowi udało się odwzorować ruch, skompresować i wyświetlić w odległym miejscu natychmiastowo.

Demonstracyjne wideo (LINK) pokazuje sposób w jaki działa technologia, nagranie odbywa się w kontrolowanym środowisku, ale dając jej odpowiednią ilość czasu – działa i może mieć ogromny potencjał. Shahram Izadai z Microsoft Research, który prowadził demonstracje, rozmawiał z swoją córką, zapisał ją i odtworzył ponownie, i nawet zmniejszył jej rozmiar do małego stołu. Jeżeli to nie jest nowy wymiar rodzinnych filmów, nie wiemy czym jest.

Jednak jakość obrazów pokazanych na filmie jest średniej jakości, a Engadget wskazuje na znaczenie brakującego efektu przeźroczystości w, który powinniśmy widzieć jednocześnie na małym okienku (PiP) podczas holoteleportacji, ale nie jest to głównym powodem, dla którego nie powinniśmy oczekiwać na urządzenie Microsoftu. Z drugiej strony cena 3,000 dolarów za zestaw deweloperski daje powód do wstrzymania się i poczekania na dalszy rozwój technologii.

Źródło: ibtimes.co.in

Zdjęcie: pixabay.com

Wideo: i3D standartowa licencja YouTube