IoT Światowy Event: Konwergencja ekosystemów – połączenie samochodu z inteligentnym domem

Intenet rzeczy wystartował jako projekt tworzony przez entuzjastów technologii, ale najnowsze osiągnięcia przemysłu technologicznego pozwoliły tym inteligentnym produktom odnaleźć się w rzeczywistości konsumenckiej. Połączone urządzenia obiecują łatwiejsze i wygodniejsze życie. Podczas gdy internet rzeczy kontynuuje swoją ewolucję i konwergencje z różnymi ekosystemami, konsumenci powinni oczekiwać przemiany naszego świata w połączone, inteligentne, zdolne do reakcji środowisko, które pomoże ulepszyć nasz dobrobyt i zoptymalizować wydajność każdego aspektu naszego życia.

Z ostatniego badania opublikowanego przez Parks Associates Research wynika, że konwergencja między samochodami niesie za sobą wiele pozytywnych okazji, ale we wczesnym stadium rozwoju może ona napotkać wiele znaczących komplikacji.

Adaptacja systemów zbiega się z zwiększonym upowszechnieniem się inteligentnych samochodów. Krzyżowanie się inteligentnych samochodów i inteligentnych domów będzie jednym z najbardziej gorących tematów na Internet of Things Word Event, który będzie odbywał się od 10 do 12 maja w Santa Clara County Convention Center in Santa Clara.

Źródło: iotworldnews.com

Zdjęcie: Jakub Więckowski